Рішення стати володарем пишної рослинності на обличчі може загрожувати не тільки сверблячкою і роздратуванням на початкових етапах, а й необхідністю міркувати про безліч раніше несуттєвих питань, наприклад, чим мити бороду, як це робити, розчісувати її чи ні, возитися з укладанням... А поки ти думаєш вона росте і вимагає все більше уваги, реагуючи на нехтування до своїх потреб гірше примхливої дівчини. Ми вирішили подбати про тебе і склали детальну інструкцію, що робити з відростаючим на обличчі щастям кожен день і в загальному.
Догляд за бородою: вступна лекція для початківців
Якщо ти думаєш що поради на тему як правильно розчісувати бороду тобі не потрібні, то ти гірко помиляєшся. Робити це потрібно вранці, ввечері і кожен раз після того, як ти випереш і висушиш волосся. Таким чином, ти покажеш віроломним кудрям хто тут господар і навчиш їх рости в потрібному напрямку. Перш ніж приступити до розбору класичних і новомодних засобів для догляду, ми вважаємо своїм обов'язком повідомити тобі три головні моменти:
- Всі засобы про які піде мова далі слід купити як тільки на обличчі з'явитися перша щетина, яка грозить стати в майбутньому розкішною бородищею. Волоссю довжиною 1 см вже потрібно як мінімум власне, специфічне, мило або шампунь. Чому? Читай далі.
- Шкіра обличчя разюче відрізняється від тієї, що покриває частину черепа, причому за всіма параметрами, від складу до мікрофлори. Відповідно і волосся, природне походження епідермісу, на цих ділянках різні. Вони жорсткішi, неслухняні, а у слов'ян ще й частенько трохи іншого відтінку. Бачив коли-небудь серед жертв модних трендів володарів бороди як у Толстого з зачіскою як у Гоголя? Доглядати за настільки несхожою рослинністю природно слід по-різному.
- Єдина характеристика, в рівній мірі властива обом типам волосся на голові. Вони можуть бути рідкими або густими, тонкими або щільними, слабкими або неслухняними, в загальному доставляти різні проблеми і, зрозуміло, абсолютно незалежно один від одного.
Висновок з усього перерахованого вище: уважно читай етикетки! Не вникати у назви різних хімічних сполук на упаковці засобів можуть тільки ті, чия супутниця життя щаслива володарка розкішного волосся - якби вона не знала, що знаходиться у всіх тих, що окупували вашу ванну флакончиках, то «русою коси до пояса» або пишного ореолу з об'ємних кучерів у неї не було б! Якщо ж ти регулярно вислухуєш її скарги на стан волосся, саме час засісти за підручники хімії разом.
Щоденний догляд за бородою: мити не можна розчісувати
Отже, три головних правила догляду за бородою прості як все геніальне:
- Дуже добре, теж не добре. Щодня приймати душ - нормально, мити при цьому бороду - нi. Якщо ти будеш мучити її навіть самими натуральними шампунями вранці та ввечері, то порушиш нормальну роботу сальних залоз, і потім вже ніякі вітаміни не допоможуть повернути їй природне здоров'я. Просто купи засіб для вмивання, який пiдiйде твоїй шкірі і користуйся досхочу, а за специфічні сорти мила та інші бальзами. Якщо ж твоя робота, тренування або хобі стають причиною появи запахів, пилу та інших малоприємних речей в волоссі просто обполосни їх водою в процесі вмивання і за бажанням лосьйоном.
- Попереджений значить озброєний. Жив-був хлопчик, який вирішив, що можна прийти в найближчий дрогері або того гірше супермаркет і купити там перші-ліпші під руку засоби для догляду, а потім ... Ні, не помер, і навіть не облисів - почав знову витрачати гроші на станки для гоління, тому що його шевелюрі стало так погано від невідповідних її типу шампунів, що оживити її вже не представлялося можливим. Якби ми жили в ідеальному світі, ти б просто отримав пораду сходити до трихолога і дізнатися все про свою натільну рослинність, але щось фахівців таких навіть у великих містах знайти важко, та й ти не гориш ентузіазмом пускатися в пошуки. Тому піди-но ти краще в барбершоп! Це те ж саме тільки без черг і білих стін, а іноді ще й з віскі. Повір, навіть якщо забути про те скільки різних борід барбер бачив і мацав, для того щоб отримати сертифікат, який прикрашає стіну йому довелося не тільки стригти і голити в поті чола, але ще і вникати в усі нюанси.
- Маслом бороду не зіпсуєш. Натуральними есенціями взагалі складно нашкодити волоссю і шкірі. Всього дві краплі при кожному митті перетворять «чумну білку», що влаштувалася на твоєму обличчі у здорове і слухняне волосся з елегантним блиском. Масло для бороди дає помітний результат відразу після нанесення та істотну користь особі і рослинності на ньому за рахунок накопичувального ефекту. Загалом, якщо тобі потрібен мінімальний джентльменський набір чоловічої косметики - нехай він складається з масла і мила.
Тут важливо згадати про необхідність використовувати засоби для догляду за бородою вечорами якщо ти з ранку її уклав. Залишити на волоссі будь-який стайлінг - не так страшно, як підпалити їх, але призводить до тих самих наслідків в довгостроковій перспективі.
Сушимо, розчісуємо і укладаємо бороду за всіма правилами
Підсумуємо: ти вимив бороду спеціальним шампунем або милом, дав їй ввібрати зволожуючий бальзам, змив його і провів по волоссю руками в яких попередньо розтер пару крапель олії. Якщо ти не збираєшся вибігати з дому на мороз через п'ять хвилин - відклади фен в сторону. Просто промокни вимиту бороду сухим і пухнастим рушником у напрямку зверху вниз, якщо не хочеш звести нанівець всі зусилля витрачені на догляд. Як тільки вона підсохне, можеш приступати до розчісування, хоча скоріше це не право, а обов'язок, для тих, хто має намір змусити її запам'ятати форму. В ідеалі робити це потрібно спеціальним дерев'яним гребенем з рідкими зубами або щіткою з тваринної щетини.
Коментарі