Відрощування волосся на обличчі – відмінне хобі, яке до того ж може приносити популярність і міжнародний конкурс бороданів відмінний тому доказ. Насправді подібні змагання проводять у всіх великих містах різних країн, але чемпіонат світу один в своєму роді.
Міжнародний конкурс бороданів: історія
Передумовою до створення чемпіонату, прийнято вважати італійські конкурси, які проходили на початку 70-х, але офіційна історія стартує з 1990 року, коли було проведено змагання в німецькому місті Хёфен. Організатором став місцевий клуб бороданів Höfener Bartclub і він же продовжував займатися цим протягом наступних років. Починаючи з 1995 року німецький конкурс бороданів і вусанів набув такої популярності що став міжнародним. Його почали проводити на території інших клубів в Норвегії, Австрії, Швеції та Бельгії. Що примітно, чемпіонат борід, зазвичай намагаються приурочити до якої-небудь події. Наприклад, Октоберфесту або національного свята країни. Америка також неодноразово приймала конкурс бороди і вусів. У США організацією цього заходу займається клуб з міста Остін, штат Техас. У 2017 році вони прийняли гостей з 33 країн світу і зібрали аудиторію в кілька тисяч чоловік. До речі, саме американці наполягли на додаванні в конкурсну програму номінації «Креатив», де оцінюється нестандартність укладання, а також «Реаліст», в якій можуть брати участь чоловіки і жінки з штучними бородами. До техасців, чемпіонат по бородам і вусам організовували клуби Аляски, де вперше США змогло обійти Німеччину в більшості категорій. Змагання щорічно збільшує кількість своїх фанатів і розширює горизонти, тому радимо купувати квитки заздалегідь, якщо ви хочете насолодитися шоу. Чемпіонат борід і вусів 2019 року відбувався в Бельгії, в середині травня з великим розмахом і вже через рік всі бажаючі можуть приїхати на наступний захід, просто подивитися і навіть позмагатися за нагороду в одній з номінацій.
Чемпіонат світу борід і вусів: групи і категорії
Конкурс бороди 2019, як і попередні, передбачає 16 номінацій в кожній з яких можна отримати бронзову, срібну і золоту медаль. Їх умовно поділяють на три групи:
Вуса
На суд журі можна представити натуральну рослинність без використання засобів для укладки. Вуса Далі з загнутими вгору кінчиками, але не вище брів. Окремі категорії «англійські» – короткі і акуратні, і злегка піднятими або рівними кінчиками, як у Пуаро та «імператорські» – ті ж самі тільки об'ємніші і пухнасті. Ще в цей розділ входять розмашисті «угорські» вуса і категорія «Фрістайл», що дає повну свободу самовираженню в укладці. Всього 6 номінацій, причому в останній можуть змагатися і учасники всіх попередніх.
Часткові бороди
В першу чергу до цієї категорії відносяться максимально природні «цапині борідки» з незавитими вусами і виголеною зоною між губою і початком волосся. По-друге, вузький і загострений «мушкетер» з довгими витягнутими вусами. По-третє, Фу-Манчу або «Чингізхан» з опущеними вниз кінчиками і виголеною зоною на відстані 2 см від рота. Окремим номером йде борода Кайзера з виголеним підборіддям і без бакенбард, з спрямованими вгору вусами, які не відокремлені від рослинності на щоках. Крім того, в даному розділі є цілих дві фристайл-номінації. Перша для козлиних борідок, друга для бажаючих похвалитися бакенбардами і іншим незвичайним дизайном щетини.
Повні бороди
Максимально природні бороди, з трохи помітними або специфічними вусами, а також стрижки довжиною до 10 і 20 сантиметрів. Сюди ж входить найцікавіша категорія Full Beard Freestyle – її учасники створюють з волосся найнеймовірніші композиції і отримують за це міжнародне визнання. Для всіх, у кого є вуса і борода, конкурс – відмінне місце для знайомства з однодумцями. Проте серед гостей багато дівчат і просто фанатів незвичайного і приємного проведення часу.
Коментарі