При всій популярності брутальних чоловічих образів, деякі професії вимагають від представників чоловічої статі дотримуватися дрес-коду, зокрема, майбутніх співробітників правоохоронних органів часто цікавить питання: чи можна поліцейським носити бороду.
Чи можна поліцейському носити бороду в Україні та Росії
До 2017 року, не існувало закону, що регламентував би, чи можна носити бороду в поліції України. Саме таку відповідь отримували журналісти та всі бажаючі, відправляючи запит до відповідного міністерства. В теорії, особливе розпорядження на рівні області чи міста могло бути видано і в Україні. На практиці, ніхто не користувався цією умовністю, до появи прецеденту. Кілька років тому питанням, чи можна носити бороду співробітнику поліції чи ні, задалися молоді співробітники київського і харківського підрозділу, після чого з'явилося розпорядження, яке чітко дозволяло чоловікам носити рослинність на обличчі, в тому випадку, якщо борода і вуса:
- доглянуті і охайно виглядають;
- не заважають використовувати засоби індивідуального захисту;
- не заважають застосовувати професійне спорядження.
Наказ №606, підписаний міністром оборони, поширюється не тільки на поліцейських, але і на всіх військовослужбовців України, включаючи учнів профільних ліцеїв та інших освітніх закладів. Це стало гарним нововведенням, адже до цього бороду в армії і на флоті могли носити тільки офіцери і прапорщики (мічмани), якщо нададуть медичний висновок. Наприклад в Росії відсутній закон, що суворо визначає допустиму довжину щетини, але чи можна носити бороду співробітнику поліції вирішують місцеві управління. Причому, це може бути навіть районний відділ державної служби по охороні правопорядку. Подібна умовність вже ставала причиною судових розглядів, але ситуація не змінилася. Причина цього - багатонаціональний склад населення країни. Наприклад, в Чечні і деяких інших регіонах носіння бороди співробітниками поліції не підлягає обговоренню з релігійних міркувань. При цьому співробітників правоохоронних органів все одно зобов'язують підтримувати її в порядку, щоб вони не виглядали як бойовики, особливо під час польових операцій. У столиці і не тільки, навпаки, дотримуються радянських стандартів зовнішнього вигляду військовослужбовців, чітко регламентують необхідність ідеально виголеного обличчя.
Поліція і борода в інших країнах
Чи дозволено співробітнику поліції носити бороду в багатьох державах пов'язано з релігійною і політичною ситуацією. Наприклад, в США допускається рослинність на обличчі співробітників правопорядку, якщо її довжина не перевищує 1 см. Це загальне правило, яке може змінюватися в залежності від штату і навіть посади, але в переважній більшості поліція, шерифи і військові дотримуються цього стандарту. Окрім того, Нью-Йорк, Вашингтон, Ріверсайд, Каліфорнія в Колумбії та деякі інші міста дозволяють співробітникам носити тюрбани, а співробітницям правоохоронних органів Канади і Шотландії дозволяється навіть одягати хіджаб. Це тим більш важливо, якщо згадати чому поліцейським не можна ходити з бородою в країнах, де більшість населення сповідує іслам. Наприклад, в Єгипті суворо стежать за тим, щоб співробітники були гладенько виголені, і жорстко присікають будь-які спроби змінити цей закон. Ще далі пішла влада Таджикистану, де поліцейські поголили понад 10 тисяч громадян в рамках запобігання терористичних атак, і самі зрозуміло, не носять бороду. Окрім політичних і релігійних міркувань на дозвіл більш вільного дрес-коду для військових, як не дивно, впливає маркетинг. Зокрема, льотчикам ВПС Великобританії дозволили носити бороди з метою залучити більше молодих людей. Раніше це було заборонено через конструкцію кисневої маски, яка не могла щільно прилягати до обличчя з рослинністю. Сучасні дихальні апарати, якими до речі, користуються і Українські військові, позбавлені цього недоліку.
Коментарі