Окантовка чоловічої стрижки: що це таке і як зробити

31.08.2020
Назад

Окантовка стрижки - це процедура, яка дає можливість створити досконалий, закінчений вигляд будь-якої зачіски. Розрізняють декілька методів її проведення: перший здійснюється на окремi пасма, другий - по всьому волоссі. Для цього можуть використовуватися різні перукарські інструменти: ножиці, спеціальна бритва або машинка. Багато хлопців запитують: як зробити окантовку стрижки? Звичайно, в цьому вам допоможуть майстри барбершопу. Перш, ніж робити контури, обов'язково враховується безліч чинників. До найголовніших відносять:

 • форму зачіски;
 • особливості рис обличчя чоловіка;
 • наявність дефектів на шкірі голови або черепа, які необхідно замаскувати;
 • структура, тип, стан волосся;
 • особисті переваги клієнта.

Перед створенням контурів, необхідно обговорити з барбером всі нюанси, для отримання красивого результату. Обговорюється наповнення волосся, його філірування (буде воно чи ні), майбутня довжина. Окантовка проводиться в різних областях голови. Це може бути потилиця, скронi, чубчик.

Дуже важливим є правильно підібрати тип контурів, які будуть створюватися. Адже від них безпосередньо залежить вид зачіски.

Види окантовки чоловічого волосся

Залежно від оброблюваної ділянки, виділяють різні типи окантовки. На шиї і потиличнiй частинах бувають контури більше 4 видів.

Прямі. Вони вважаються універсальними, оскільки підходять для будь-якого волосся: довгого, короткого, прямого, кучерявого. Для її створення пасма розчісується від тімені до потилиці. Вони підстригаються рівно від центру в праву і ліву сторони.

окантовка мужской стрижки

Овальні. Окантовка, яка повинна відповідати довжині зачіски, має форму овалу. Розчесане на шиї волосся роздiляється дугоподібним проділом на кілька частин. Відокремлені пасма відтягуються до лиця, а потім укорочують внутрішнім зрізом за допомогою перукарських ножиць.

Дугоподібні. Відрізняються максимальною довжиною волосся до стійки (коміра) сорочки. Спочатку волосся розчісується вниз і стрижеться по рівній лінії. Потім кінчики волосся зачісується вперед у напрямку до обличчя. Після пасма укорочують під таким кутом, щоб вийшла дуга. Такий тип контурів передбачає створення плавного переходу від довгого до короткого волосся.

Підковоподібні. Береться волосся посередині шиї, яке укорочують до потрібної довжини. Відібране пасмо скручується джгутом - даний прийом дозволяє створити з боків подовження. Як правило, окантовка-підкова підходить для коротких стрижок, незалежно від товщини волосся.

binance

Границі-трикутник. Для їх створення по вертикалі робиться проділ, що дозволяє розділити волосся на дві частини. Локони відтягуються з боків (від виділеного проділу) і внутрішнім зрізом дуже акуратно вистригається трикутник. Цей вид підходить для будь-якої довжини стрижок.

Фігурні. Сучасний тип окантовки, який зазвичай застосовується в модельних варіаціях чоловічих зачісок. Зазвичай, він робиться за допомогою бритви або машинки. Контури мають вигляд різних фігур (наприклад, блискавка). З таким оформленням стрижки можна створити самий незвичайний образ.

При створенні окантовки особлива увага приділяється до скронь. У даній області створюються контури таких типів:

 • класика - волосся розчісується вниз і зістригається прямо. Решта пасм навколо вушної раковини укорочують, повторюючи форму вуха і поєднується з границями потиличної області. Окантовка з'єднується з чубчиком (якщо вiн є);
 • косий - створювані лінії можуть бути довгими або короткими. Обмежень немає. Даний вид підходить для м'яких, ослаблених локонів;
 • угорський - зазвичай довжина волосся доходить до центральної точки вуха. Він відрізняється незвичайною красою і створюється на кучерявому, густому волоссі;
 • гострий - ідеальний варіант для прямих локонів. Гострі контури робляться на будь-яких стрижках в стилі укороченого каре.

Окантовка чола також є важливою. Особливо для тих, хто є володарем зачіски з чубчиком. При цьому контури роблять прямими, овальними, фігурними, трикутними, асиметричними. Їх вибір залежить від особливостей обличчя хлопця.

Окантовка чоловічої стрижки машинкою

Це найпопулярніше пристосування, яке використовують для створення рівних контурiв (для цього не обов'язково мати спеціальні насадки). Зараз є спеціальні машинки для окантовки, що дозволяють зробити все швидко і якісно. Створення контурів стрижки виконують в наступній послідовності:

 • ліва скронева частина і вухо - пристосування розташовується перпендикулярно оброблюванiй ділянцi;
 • права сторона (скроня, вушна раковина);
 • шия, потилиця.

Використання машинки має ряд переваг. До основних варто віднести ефективне виділення контурів на волоссі будь-якої структури, густоти, жорсткості, зручність використання. Якщо ви бажаєте придбати пристосування для особистого користування (створення контурів самостійно в домашніх умовах), то рекомендуємо віддавати перевагу моделям, що мають в комплектації спеціальний гребінь і масло для волосся.

Як зробити окантовку на шиї машинкою

Спочатку гребінцем з тонкими зубчиками розплутують і укладають волосся. Краще його розчесати в перпендикулярному напрямку до лінії окантовки - це дозволить створити більш чіткий контур. Як правило, використовується найменша за розміром насадка, щоб не перестаратися з видаленням волосся.

В процесі роботи обов'язково не поспішаючи змінюється кут нахилу машинки. Змінювати напрямок потрібно для того, щоб точно повторювати заокруглення лініями створюваного малюнка.

Варто враховувати один важливий нюанс: якщо контур знаходяться дуже низько, то машинкою з шиї, потилиці прибираються тільки зайве волосся, що стирчить.

Як зробити окантовку стрижки ножицями

В першу чергу обов'язково добре розчісується волосся і задається потрібний напрямок пасмам. Спочатку обробляється скронева область. Створюється плавний перехід від волосся до обличчя. Для ідеальної лінії пасма, які постійно прочісують, укорочують тільки кінчиками ножиць. Рекомендується починати з лівого боку. Орієнтиром в даному випадку служать риси обличчя хлопця. Обов'язково робляться контури навколо вушної раковини - ця область ні в якому разі не пропускається.

окантовка мужской стрижки ножницами

Після переходять до окантовки потилиці і шиї. При цьому використовується гребінь з ножицями. За допомогою гребінця легше виділяти потрібні локони для визначення рівних ліній.

Чоловіча окантовка ззаду - процедура, яку виконати самостійно в домашніх умовах досить складно. Краще не ризикувати і звернутися за допомогою до майстрів чоловiчого салону краси. Але якщо ви все ж вирішили виконати окантовку власними силами, то неодмінно радимо запастися терпінням. Для створення контурів стрижки вам необхідно купити для себе тонкий гребінь, ножиці для філірування, машинку (або триммер, бритву, прямі перукарські ножиці). Обов'язково слід придбати трьохстулкове дзеркало з підсвічуванням - завдяки йому ви забезпечите ідеальний огляд зачіски з усіх боків.

Окантовка - це один із способів зробити чоловічу стрижку красивою і просто досконалою за рахунок створення чітких контурів.

 
31.08.2020
BestBarber

Коментарі

Рекомендовані статті
Чоловіча зачіска «‎сміттєвий пакет»
Чоловіча зачіска «‎сміттєвий пакет»
30.03.2021

Фраза «сміттєвий пакет» в першу чергу асоціюється з поліетиленовим мішком для відходів. Але так ще називається модна стрижка, яку носять чоловіки з довгим волоссям. Багато з них навіть не замислюються, що зачіска з хвостом - це тренд останніх років.

Читати статтю повністю
Стрижки для хлопчика з малюнком
Стрижки для хлопчика з малюнком
20.02.2021

Останнім часом стрижки з малюнком набирають популярності серед хлопців шкільного віку. Суть в тому, щоб виділитися і надати дитині почуття впевненості в тому, що він особливий, і більше такої зачіски ні у кого немає. Навіть дорослі чоловіки зупиняють свій вибір на хитромудрих візерунках, часом перетворюючи свою голову в полотно для малювання.

Читати статтю повністю
Чоловічі стрижки 2021 модні тенденції
Чоловічі стрижки 2021 модні тенденції
24.02.2021

При наявності професійних барбершопів чоловікам вже непробачно виглядати неохайно. Особливо в плані зачіски. Але навіть якщо ви не звикли часто відвідувати перукарню, один похід до майстра здатний все змінити. А щоб не ламати голову над тим, що зараз в моді, читайте про популярнi чоловічі стрижкb в 2021 році.

Читати статтю повністю
Варіація чоловічої стрижки Man Bun
Варіація чоловічої стрижки Man Bun
15.03.2021

Далеко не кожен чоловік наважиться приміряти на собі зачіску з довгим волоссям. Зачіска мен бан - це вибір безстрашних, творчих особистостей. Правда, укладати таку стрижку необхідно щодня.

Читати статтю повністю
Засоби для відновлення волосся у чоловіків
Засоби для відновлення волосся у чоловіків
25.03.2021

Чоловіки піклуються про здоров'я свого волосся набагато менше жінок. З одного боку, з дитинства хлопчиків менше турбує власна зовнішність. З іншого, багато чоловіків не знають як правильно доглядати за власною шевелюрою, як відновити волосся після випадіння.

Читати статтю повністю
Чоловіча зачіска «‎сміттєвий пакет»
Чоловіча зачіска «‎сміттєвий пакет»
30.03.2021
Стрижки для хлопчика з малюнком
Стрижки для хлопчика з малюнком
20.02.2021
Чоловічі стрижки 2021 модні тенденції
Чоловічі стрижки 2021 модні тенденції
24.02.2021
Варіація чоловічої стрижки Man Bun
Варіація чоловічої стрижки Man Bun
15.03.2021
Засоби для відновлення волосся у чоловіків
Засоби для відновлення волосся у чоловіків
25.03.2021
Більше статей

Окантовка чоловічої стрижки: що це таке і як зробити

31.08.2020

Окантовка стрижки - це процедура, яка дає можливість створити досконалий, закінчений вигляд будь-якої зачіски. Розрізняють декілька методів її проведення: перший здійснюється на окремi пасма, другий - по всьому волоссі. Для цього можуть використовуватися різні перукарські інструменти: ножиці, спеціальна бритва або машинка. Багато хлопців запитують: як зробити окантовку стрижки? Звичайно, в цьому вам допоможуть майстри барбершопу. Перш, ніж робити контури, обов'язково враховується безліч чинників. До найголовніших відносять:

 • форму зачіски;
 • особливості рис обличчя чоловіка;
 • наявність дефектів на шкірі голови або черепа, які необхідно замаскувати;
 • структура, тип, стан волосся;
 • особисті переваги клієнта.

Перед створенням контурів, необхідно обговорити з барбером всі нюанси, для отримання красивого результату. Обговорюється наповнення волосся, його філірування (буде воно чи ні), майбутня довжина. Окантовка проводиться в різних областях голови. Це може бути потилиця, скронi, чубчик.

Дуже важливим є правильно підібрати тип контурів, які будуть створюватися. Адже від них безпосередньо залежить вид зачіски.

Види окантовки чоловічого волосся

Залежно від оброблюваної ділянки, виділяють різні типи окантовки. На шиї і потиличнiй частинах бувають контури більше 4 видів.

Прямі. Вони вважаються універсальними, оскільки підходять для будь-якого волосся: довгого, короткого, прямого, кучерявого. Для її створення пасма розчісується від тімені до потилиці. Вони підстригаються рівно від центру в праву і ліву сторони.

окантовка мужской стрижки

Овальні. Окантовка, яка повинна відповідати довжині зачіски, має форму овалу. Розчесане на шиї волосся роздiляється дугоподібним проділом на кілька частин. Відокремлені пасма відтягуються до лиця, а потім укорочують внутрішнім зрізом за допомогою перукарських ножиць.

Дугоподібні. Відрізняються максимальною довжиною волосся до стійки (коміра) сорочки. Спочатку волосся розчісується вниз і стрижеться по рівній лінії. Потім кінчики волосся зачісується вперед у напрямку до обличчя. Після пасма укорочують під таким кутом, щоб вийшла дуга. Такий тип контурів передбачає створення плавного переходу від довгого до короткого волосся.

Підковоподібні. Береться волосся посередині шиї, яке укорочують до потрібної довжини. Відібране пасмо скручується джгутом - даний прийом дозволяє створити з боків подовження. Як правило, окантовка-підкова підходить для коротких стрижок, незалежно від товщини волосся.

binance

Границі-трикутник. Для їх створення по вертикалі робиться проділ, що дозволяє розділити волосся на дві частини. Локони відтягуються з боків (від виділеного проділу) і внутрішнім зрізом дуже акуратно вистригається трикутник. Цей вид підходить для будь-якої довжини стрижок.

Фігурні. Сучасний тип окантовки, який зазвичай застосовується в модельних варіаціях чоловічих зачісок. Зазвичай, він робиться за допомогою бритви або машинки. Контури мають вигляд різних фігур (наприклад, блискавка). З таким оформленням стрижки можна створити самий незвичайний образ.

При створенні окантовки особлива увага приділяється до скронь. У даній області створюються контури таких типів:

 • класика - волосся розчісується вниз і зістригається прямо. Решта пасм навколо вушної раковини укорочують, повторюючи форму вуха і поєднується з границями потиличної області. Окантовка з'єднується з чубчиком (якщо вiн є);
 • косий - створювані лінії можуть бути довгими або короткими. Обмежень немає. Даний вид підходить для м'яких, ослаблених локонів;
 • угорський - зазвичай довжина волосся доходить до центральної точки вуха. Він відрізняється незвичайною красою і створюється на кучерявому, густому волоссі;
 • гострий - ідеальний варіант для прямих локонів. Гострі контури робляться на будь-яких стрижках в стилі укороченого каре.

Окантовка чола також є важливою. Особливо для тих, хто є володарем зачіски з чубчиком. При цьому контури роблять прямими, овальними, фігурними, трикутними, асиметричними. Їх вибір залежить від особливостей обличчя хлопця.

Окантовка чоловічої стрижки машинкою

Це найпопулярніше пристосування, яке використовують для створення рівних контурiв (для цього не обов'язково мати спеціальні насадки). Зараз є спеціальні машинки для окантовки, що дозволяють зробити все швидко і якісно. Створення контурів стрижки виконують в наступній послідовності:

 • ліва скронева частина і вухо - пристосування розташовується перпендикулярно оброблюванiй ділянцi;
 • права сторона (скроня, вушна раковина);
 • шия, потилиця.

Використання машинки має ряд переваг. До основних варто віднести ефективне виділення контурів на волоссі будь-якої структури, густоти, жорсткості, зручність використання. Якщо ви бажаєте придбати пристосування для особистого користування (створення контурів самостійно в домашніх умовах), то рекомендуємо віддавати перевагу моделям, що мають в комплектації спеціальний гребінь і масло для волосся.

Як зробити окантовку на шиї машинкою

Спочатку гребінцем з тонкими зубчиками розплутують і укладають волосся. Краще його розчесати в перпендикулярному напрямку до лінії окантовки - це дозволить створити більш чіткий контур. Як правило, використовується найменша за розміром насадка, щоб не перестаратися з видаленням волосся.

В процесі роботи обов'язково не поспішаючи змінюється кут нахилу машинки. Змінювати напрямок потрібно для того, щоб точно повторювати заокруглення лініями створюваного малюнка.

Варто враховувати один важливий нюанс: якщо контур знаходяться дуже низько, то машинкою з шиї, потилиці прибираються тільки зайве волосся, що стирчить.

Як зробити окантовку стрижки ножицями

В першу чергу обов'язково добре розчісується волосся і задається потрібний напрямок пасмам. Спочатку обробляється скронева область. Створюється плавний перехід від волосся до обличчя. Для ідеальної лінії пасма, які постійно прочісують, укорочують тільки кінчиками ножиць. Рекомендується починати з лівого боку. Орієнтиром в даному випадку служать риси обличчя хлопця. Обов'язково робляться контури навколо вушної раковини - ця область ні в якому разі не пропускається.

окантовка мужской стрижки ножницами

Після переходять до окантовки потилиці і шиї. При цьому використовується гребінь з ножицями. За допомогою гребінця легше виділяти потрібні локони для визначення рівних ліній.

Чоловіча окантовка ззаду - процедура, яку виконати самостійно в домашніх умовах досить складно. Краще не ризикувати і звернутися за допомогою до майстрів чоловiчого салону краси. Але якщо ви все ж вирішили виконати окантовку власними силами, то неодмінно радимо запастися терпінням. Для створення контурів стрижки вам необхідно купити для себе тонкий гребінь, ножиці для філірування, машинку (або триммер, бритву, прямі перукарські ножиці). Обов'язково слід придбати трьохстулкове дзеркало з підсвічуванням - завдяки йому ви забезпечите ідеальний огляд зачіски з усіх боків.

Окантовка - це один із способів зробити чоловічу стрижку красивою і просто досконалою за рахунок створення чітких контурів.

 
31.08.2020
BestBarber

Поділіться статтею


Коментарі

Рекомендовані статті
Чоловіча зачіска «‎сміттєвий пакет»
Чоловіча зачіска «‎сміттєвий пакет»
30.03.2021

Фраза «сміттєвий пакет» в першу чергу асоціюється з поліетиленовим мішком для відходів. Але так ще називається модна стрижка, яку носять чоловіки з довгим волоссям. Багато з них навіть не замислюються, що зачіска з хвостом - це тренд останніх років.

Читати статтю повністю
Стрижки для хлопчика з малюнком
Стрижки для хлопчика з малюнком
20.02.2021

Останнім часом стрижки з малюнком набирають популярності серед хлопців шкільного віку. Суть в тому, щоб виділитися і надати дитині почуття впевненості в тому, що він особливий, і більше такої зачіски ні у кого немає. Навіть дорослі чоловіки зупиняють свій вибір на хитромудрих візерунках, часом перетворюючи свою голову в полотно для малювання.

Читати статтю повністю
Чоловічі стрижки 2021 модні тенденції
Чоловічі стрижки 2021 модні тенденції
24.02.2021

При наявності професійних барбершопів чоловікам вже непробачно виглядати неохайно. Особливо в плані зачіски. Але навіть якщо ви не звикли часто відвідувати перукарню, один похід до майстра здатний все змінити. А щоб не ламати голову над тим, що зараз в моді, читайте про популярнi чоловічі стрижкb в 2021 році.

Читати статтю повністю
Варіація чоловічої стрижки Man Bun
Варіація чоловічої стрижки Man Bun
15.03.2021

Далеко не кожен чоловік наважиться приміряти на собі зачіску з довгим волоссям. Зачіска мен бан - це вибір безстрашних, творчих особистостей. Правда, укладати таку стрижку необхідно щодня.

Читати статтю повністю
Засоби для відновлення волосся у чоловіків
Засоби для відновлення волосся у чоловіків
25.03.2021

Чоловіки піклуються про здоров'я свого волосся набагато менше жінок. З одного боку, з дитинства хлопчиків менше турбує власна зовнішність. З іншого, багато чоловіків не знають як правильно доглядати за власною шевелюрою, як відновити волосся після випадіння.

Читати статтю повністю
Чоловіча зачіска «‎сміттєвий пакет» Стрижки для хлопчика з малюнком Чоловічі стрижки 2021 модні тенденції Варіація чоловічої стрижки Man Bun Засоби для відновлення волосся у чоловіків
Більше статей