Багато людей задаються питанням, звідки пішла мода відрощувати бороду, і чому час від часу цей елемент чоловічого образу опиняється в тренді. Сьогодні бороду носять літні люди, бізнесмени, студенти, банкіри, офісні службовці, фермери, політики, спортсмени, артисти і просто публічні люди.
Трішки історії
Щоб розібратися, коли з'явилася мода носити бороду, потрібно заглянути в історію стародавнього світу. Слов'яни ще в глибоку давнину не голили своє обличчя. При цьому у багатьох народностей було прийнято вшановувати абсолютно всю рослинність на обличчі. Борода уособлювала образ впевненого в собі, сильного і мудрого чоловіка, ще задовго до появи християнства. Свідченням цього факту, можна вважати, що людину з рідкою бородою вважали неповноцінною. Трохи пізніше, в слов'янських громадах особливо шанували цирульників, які звели в ранг мистецтва процес догляду за цим елементом чоловічого іміджу. Особливо якщо взяти до уваги, що в давні часи носили бороду майже всі:
- Жреці;
- Воїни;
- Князі;
- Купці;
- Ремісники.
Навіть боги, в ті далекі часи зображувалися обов'язково бородатими, наприклад, Сварог, Перун, Дажбог (або Даждьбог) та інші.
Звідки пішла мода на бороду
На Русі мода на бороду ще більше зміцнилася в X столітті, після її Хрещення. Саме з цього моменту, вона стала ще й релігійним символом духу і віри. Тут, як приклад можна розглянути образи біблійних пророків, Ісуса Христа і апостолів. В результаті, завдяки церкві була затверджена народна традиція на носіння бороди, зробивши її справжнім символом віри, а також модним елементом чоловічого образу. Довгий час на Русі борода була захищена на законодавчому рівні. Зокрема, при Князі Ярославі, діяв закон, який наказував - штраф за псування бороди. До речі в ті далекі часи існували звичаї, згідно з якими, щоб принизити ворога або посла, йому голили рослинність на обличчі. Це вважалося найсильнішою образою. Іван Грозний, вважав сбривання рослинності на обличчі страшним гріхом, який не можна спокутувати кров'ю мучеників. Чоловіків без бороди, протягом досить тривалого часу, навіть не благословляли. Потім були часи, коли борода була в немилість, зокрема при Федорі Олексійовичі та Петрі I. У першому випадку, відстояти право на бородатість допомогло втручання Патріарха. Зважаючи на численні протести і невдоволення серед чоловічого населення, цар вирішив пом'якшити заходи і ввести спеціальне мито, після його сплати можна було не голити символ мужності і гідності. При Єлизаветі II, мито було скасовано, а в 1863 році і всі інші обмеження та заборони. З тих пір, мода на носіння бороди знову повернулася.
Чому борода в моді
Розглядаючи, звідки мода на бороду у чоловіків з'явилася в сучасному світі, потрібно обов'язково враховувати, не тільки історичні моменти, але і суто психологічні. Так на думку психологів, бородатий чоловік виглядає більш:
- Мужнім;
- Привабливим;
- Успішним;
- Сексуальним;
- Домінуючим;
- Працьовитим.
Цими факторами, багато що пояснюється, мода на бороди зараз тільки збільшується і при цьому постійно молодшає.
Які види бороди зараз в моді
На сьогоднішній день найпоширенішими і модними вважаються такі стрижки бороди:
- Класична;
- Щетина;
- Єспаньйолка;
- Шкіперська;
- Голлівудська;
- Бальбо.
Це далеко не повний перелік найбільш модних трендів 2019 року. Тут більш важливо, вміти правильно підібрати свій тип бороди і максимально правильно виконати стрижку. Для цього, найкраще звернутися в гарний барбершоп.
Коментарі