Прийняти рішення припинити голитися - просто, пережити дискомфорт і дивне відображення в дзеркалі протягом перших тижнів - складніше, а щодня виконувати самостійний догляд за бородою і зовсім, для деяких, нездійсненна задача. Зрозуміло, воно того варто, але подумай ще раз, чи готовий ти витрачати на свою зовнішність більше часу і грошей, ніж звик.
Догляд за бородою в барбершопі і вдома
Отже, єдину вірну відповідь на питання: що вибрати самостійний догляд за бородою або барбершоп - і те, й інше! Окей, давай з'ясуємо ситуацію: ти можеш нічого не робити сам, якщо тільки наймеш фахівця, який буде радий бачити тебе 6 днів на тиждень або просто пустиш все на самоплив. Це ж правило працює і навпаки. Ти теоретично можеш відмовитися від відвідування барбершопа взагалі, якщо готовий сам стригти і робити ще купу всього, щоб тримати свою бороду в шорах. На практиці, ідеальний варіант догляду за собою для бороданів - кожен день виконувати мінімум зі списку необхідних процедур по догляду самостійно, і приблизно раз на місяць, навідуватися в салон під синьо-червоно-білою вивіскою. Ходиш оновлювати стрижку раз в три тижні? Красунчик! Попроси майстра заодно подбати про твою бороду! Відвідуєш перукарні раз в сезон? Почни робити це трохи частiше і знову-таки не забудь розщедритися на стрижку бороди. До речі, періодичність відвідування барбера безпосередньо залежить від того наскільки екстравагантну форму ти вирішив надати своїй рослинності.
Коли пора записуватися в барбершоп
Повір нам, ти сам зрозумієш, коли настав час дізнатися що таке барбершоп. Борода росте у кожного в своєму власному ритмі - одним досить сходити в двотижневий похід, щоб повернуться пухнастим до невпізнання, а інші можуть перестати голитися в честь нового року і отримати той же результат з появою першого листя на деревах. Але це крайнощі, швидше за все тобі доведеться почекати місяць перш ніж братися за ножиці або йти в барбершоп. Хоча в такому «віці» борода ще майже щетина, приводити її в порядок потрібно буде тому, що зростає вона не рівномірно. На цьому етапі відвідування барбера корисно як мінімум тому, що майстер:
- Приведе бороду в порядок - збриє щетину на щоках і шиї, підрівняє довжину і скроні;
- Розповість як доглядати за бородою - оцінить тип твого волосся і шкіри, підбере косметику і дасть загальні рекомендації;
- Наведе на шлях вірний - порадить модні чоловічі стрижки з бородою і відрадить від вибору неправильної форми бороди.
На початковому етапі все перераховане вище - просто життєво необхідно. Потім можеш складати графік відвідувань. З цим майстер теж допоможе.
3 причини не відмовляти собі в задоволенні стати постійним клієнтом барбершопа
Припустимо, у тебе є знайома, яка закінчила курси перукарів, послуги якої навіть користуються попитом. Ти звичайно можеш довірити контроль за своїм зовнішнім виглядом їй, але пам'ятай, що барбера від перукаря вигідно відрізняє:
- Досвід. Це не тільки якісна, але також кількісна характеристика. Вологе гоління, сучасні та класичні способи стрижки бороди, брутальні косметичні процедури - все це вміють робити тільки Барбери, і, повір, ти відчуєш різницю. Робота з певним сегментом клієнтів - окрема розмова.
- Устаткування. Інструмент майстра коштує дорого, а «озброєння» барбера разюче відрізняється від того, чим тебе підстрижуть в звичайному салоні. Справа не тільки в стильному зовнішньому вигляді, який швидше за підкреслює статус закладу, скільки в орієнтованості на виконання певного сегмента завдань.
- Косметика. Засоби для вологого гоління, скраби, маски і масла, якi використовує барбер - окремий клас косметики, подібно інструментам. У поважному закладі ти завжди зможеш купити баночку з чудотворним вмістом, та й голити тебе будуть із застосуванням просто приголомшливих своїм ефектом складів.
Ну і окремий бонус - особлива атмосфера барбершопа, яка і перетворює їх в культові місця.
3 головних правила по догляду за бородою вдома
У проміжках між відвідинами барбера не забувай хоча б про найважливіших складовi домашнього догляду за нею:
- Розчісуй. Як тільки рослинність на твоєму обличчі подолає планку в той самий 1 сантиметр - пора обзаводитися дерев'яним гребенем. Розчісуючи бороду вранці і ввечері ти «навчиш» її тримати певну форму і допоможеш їй рости швидше.
- Мий. Волосся з яких складається твоя борода разюче відрізняються від тих, що покривають твою голову, тому їм потрібен особливий шампунь, а якщо хочеш домогтися від них максимального слухняності, то і бальзам. Споліскуй бороду кожен раз коли умиваєшся і мий із застосуванням засобів 1-2 рази в тиждень.
- Змащуй. Можеш зайти в аптеку або дроггері і купити там касторове або реп'яхову олію - вони все одно використовуються як основа більш дорогих засобів, але краще виділи з бюджету пару баксів на дійсно круту сироватку. Якщо ти будеш балувати свою бороду парою крапель правильно підібраного засобу раз в тиждень - можеш забути про подразнення на шкірі і насолоджуватися слухняністю і шовковистістю волосся.
Не забудь купити одне з порадили барбером засобів для укладки на всякий, урочистий, випадок.
Коментарі